lubomir.drapal@gmail.com

+421 902 135492

Zimné rána. Východy slnka na horách. Nočná obloha. Hory. Príroda. Unavené nohy. Hand made. Víno. (Moja) Manželka. Analógové fotografie. Staré fotoaparáty. Filmy. Vôňa čerstvo vyvolanej fotografie. Diapozitívy…

…Áno, od detstva, keď mi otec premietal staré diapozitívy na premietačke, vyvolával v kúpeľni fotky z dovoleniek, krátkych výletov a následne nimi zapĺňal voľný fotoalbum… Tam niekde sa začala moja fascinácia fotografiou…

… Mať možnosť zachytiť na fotografii moment, ktorý dokáže bez slov vyrozprávať jedinečný príbeh, Takým je pre mňa fotografia – svadobná, rodinná, portrétová, krajinná.

Pri fotografovaní sa riadim pocitmi. Nepotrpím si na lacno vyzerajúce rekvizity, zbytočné ozdoby, ku ktorým nemáte žiadny vzťah, len preto, lebo by to malo vyzerať efektne na fotografiách – to vás radšej vytiahnem na nejaké pekné miesto v horách – ak budete, samozrejme, chcieť J.

Nebudem vás ani štelovať do pozícií, ktoré vám nie sú prirodzené. Pre mňa je dôležité, aby ste sa pri fotení cítili príjemne, aby ste nevnímali, že ste fotení a že mi musíte pózovať. Najkrajšie príbehy vznikajú predsa spontánne, keď nevesta povie pri sľube namiesto svojho ženíchovo meno a pobaví všetkých svadobných hostí, keď otec zbadá po prvýkrát svoju dcéru v svadobných šatách, alebo keď sa snúbenci rozhodnú zosobášiť pod svojou obľúbenou lipou.

Ak ste sa minimálne v jednej z týchto viet našli, určite si budeme rozumieť. Nepotrebujete poznať môj príbeh, som tu, aby som vyrozprával ten váš.

A ak mi chcete nechať správu, nech sa páči…:)